تولید سود پرک با کیفیت تضمینی و فروش بصورت عمده

سود پرک که در واقع همان سود سوزآور است، یک ماده شیمیایی و صنعتی می باشد که مصارف و کاربرد های زیادی در تولید و صنعت دارد. از این ماده در تهیه محصولات مختلفی چون صابون، مواد شوینده و … استفاده می شود. مهندسان شیمی در آزمایشگاه های تخصصی به ساخت و تولید سود پرک با کیفیت بسیار بالا و تضمینی می پردازند و آن را وارد بازار مصرف می نمایند. برای خرید این محصول به صورت عمده بهتر است به مراکز اصلی پخش و فروش آن مراجعه کنید.
تولید سود پرک با کیفیت تضمینی و فروش بصورت عمده

سود پرک (کاستیک سودا) چیست و چه کاربردی دارد؟

سود پرک (کاستیک سودا) چیست و چه کاربردی دارد؟شاید این سوال برای شما پیش بیاید که (کاستیک سودا) یا سود پرک چیست؟ و یا اینکه این ماده شیمیایی چه مصارف و کاربردی دارد؟ در ادامه به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

سود پرک نام دیگری است که به سود سوز آور اطلاق می شود. این ماده با نام های مختلفی شناخته می شود از جمله، کاستیک سودا، چربی گیر شیمیایی و یا سود جامد. این محصول یک ماده صنعتی و شیمیایی بسیار قوی است و در مراکز آزمایشگاهی بسیار حرفه ای و تحت شرایط ویژه ای تولید می گردد.

از این ماده در تولید و ساخت محصولات مختلفی استفاده می شود و دامنه کاربرد بسیار وسیعی در صنعت دارد. از جمله می توان به موارد زیر در این زمینه اشاره کرد:

 • ساخت کاغذ و یا خمیر تولیدی آن
 • ساخت و تولید صابون، مواد شوینده و بهداشتی
 • تولید مواد پتروشیمی
 • تولید آلومینیوم
 • تولید پارچه های مختلف
 • تولید نخ ها و الیافی چون ابریشم مصنوعی

در کنار تمام مصارف و کاربرد های گوناگونی که برای این ماده شیمیایی ذکر شد، باید به این نکته نیز اشاره کرد که در زمان استفاده از سود سوزآور یا سود پرک باید به نکات ایمنی توجه ویژه ای کرد. چرا که این ماده در صورت تماس با پوست و یا چشم انسان می تواند باعث وارد آمدن آسیب های جدی به این قسمت ها شود. همچنین تنفس بخارات ناشی از آن باعث ایجاد مشکلات تنفسی در افراد می شود.

تولید کننده کاستیک سودا جامد

تولید کننده کاستیک سودا جامد کارخانجات صنعتی بسیاری در داخل کشور سازنده و تولید کننده کاستیک سودا جامد می باشند. از این ماده صنعتی در زمینه های خیلی گسترده ای استفاده می شود. بنابراین بازار فروش بسیار داغ و پر رونقی در تمام دنیا دارد. کاستیک سودا یا سود پرک در چند حالت مایع، جامد و گرانول وجود دارد و هر یک به روش های مختلفی ساخته می شوند.

 1. روش تولید سود مایع به این صورت است که ماده ای به نام سدیم هیدروکسید را در داخل آب حل می کنند. محلول بدست آمده همان ماده ای است که ما می خواهیم. غالبا این محلول با غلظت پنجاه درصد در بازار وجود دارد.
 2. روش صنعتی تولید سود پرک یا جامد هم شامل مراحل خاصی است که نتیجه حاصله ماده ای است سفید رنگ که بی بو بوده و حالتی شبیه پولک یا پرک دارد. به همین دلیل هم به آن سود پرک می گویند.
 3. روش تولید سود سوزآور گرانول هم تکنولوژی خاصی است که باعث بوجود آمدن دانه های سفید رنگ و گلوله ای شکل شفافی می شود که در تولید مواد دارویی و یا نساجی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی تولید سود پرک ایرانی با برندهای مختلف بهتر است با مهندسان خبره و افراد فعال در  این زمینه مشورت کنید یا اینکه به جستجو کردن در وب سایت های آنلاین  مربوطه بپردازید. در این سایت ها علاوه بر این اطلاعات می توانید به لیست تولید کنندگان سود پرک دست یابید.
اگر می خواهید با برترین و بزرگترین تولید کننده سود پرک در کشور آشنا شوید، بهترین راه کار مراجعه کردن به یکی از مراکز اصلی پخش و فروش این محصول و راهنمایی خواستن از مدیران آن ها است.

مشخصات فنی سود کاستیک

مشخصات فنی سود کاستیک سود کاستیک یا سود سوز آور، دارای ویژگی ها و مشخصات فنی و تخصصی ویژه ای است. از جمله این مشخصات می توان به چربی زدا بودن، خنثی کننده اسید، تنظیم کننده میزان پی اچ و … اشاره نمود.

این ماده دارای رنگ سفید است و حالتی بلورین و شفاف دارد. دامنه استفاده آن در صنعت بسیار وسیع است و در تولید مواد مختلفی به کار می رود. وقتی کاستیک سودا در آب حل می شود باعث تولید گرمای بسیار زیادی می گردد و ویژگی اسیدی آن تا حد زیادی افزایش می یابد، بنابراین باید دقت زیادی در مصرف آن نمود.

این ماده بعد از حل شدن در آب خاصیت خورندگی بسیار بالایی پیدا می کند و می تواند بافت پوست و گوشت بدن انسان را تجزیه کند. همچنین بر روی فلزات نیز به سرعت تاثیر می گذارد و آن ها را از بین می برد.

از این ماده در صنایع پزشکی، داروسازی، کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع بهداشتی و آرایشی، رنگ رزی، نساجی، صنعت پتروشیمی و نفت و گاز، ساخت کاغذ و … استفاده می شود.

ماده شیمیایی کاستیک سودا و روشهای تولید آن

ماده شیمیایی کاستیک سودا و روشهای تولید آنکاستیک سودا یک ماده صنعتی و شیمیایی بسیار پرکاربرد است که به روشهای مختلفی تولید می شود. از این محصول در تولید و ساخت بسیاری از مصنوعات مانند چرم و پارچه استفاده می شود. این ماده با غلظت های مختلفی وجود دارد. کاستیک سودا (سود پرک) 98% یکی از این نمونه ها است.

اگر می خواهید سود پرک را با حجم عمده و قیمت مناسب خریداری کنید بهتر است به سراغ شرکت های اصلی پخش کننده آن بروید. چرا که این شرکت ها محصول را مستقیما از تولید کننده آن با نرخ پایین خریداری می کنند و سپس با سود کم به فروش می رسانند.

در این شرکت ها می توانید این محلول را در هر اندازه ای که می خواهید و به هر شکلی (جامد، مایع و گرانول) خریداری کنید. مراکز توزیع و فروش سود پرک، آن را مستقیما از تولید به مصرف عرضه می کنند. به همین دلیل نرخ کمتری برای فروش در نظر می گیرند.

خریدار کاستیک سودا جهت تهیه صابون

خریدار کاستیک سودا جهت تهیه صابوناز کاستیک سودا در تهیه انواع مواد شوینده و بهداشتی چون صابون استفاده می شود چرا که این ماده خاصیت چربی زدایی بالایی دارد. صابون وسیله ای است که جهت شستشو و پاک کردن سطوح مختلف از آلودگی ها و چربی ها استفاده می شود، پس وجود این ماده در آن ضروری است.
یکی دیگر از خواص سود پرک، از بین بردن و خنثی کردن اسید در محیط است و صابون نیز یک ماده قلیایی می باشد که با مواد اسیدی در تناقض است. این ویژگی یکی دیگر از دلایل استفاده از این ماده در ساخت صابون است.
صاحبان کارخانجات و مراکز صنعتی سازنده این محصولات که خریدار سود پرک هستند، بهتر است برای تامین بار مورد نیاز خود به سراغ شرکت های پخش و توزیع این محلول بروند، تا بتوانند آن را با بهای کمتری خریداری کنند.

5 کاربرد سود پرک (کاستیک سودا) در خانه

5 کاربرد سود پرک (کاستیک سودا) در خانه سود پرک (کاستیک سودا) کاربرد ها و استفاده های گوناگونی دارد که می توان از آن در هر محیطی از جمله خانه ها بهره برد. در ادامه به بیان 5 مورد از مصارف خانگی این ماده می پردازیم.

موارد استفاده از سود پرک در خانه ها:

 • استفاده از سود پرک به عنوان یک چربی زدا یا ضدعفونی کننده در لوله های آب، سرویس های بهداشتی و …
 • از بین بردن چربی ها و آلودگی های فیلتر دستگاه های تصفیه هوا و هود آشپزخانه
 • از بین بردن چربی های ظروف ، اجاق گاز و سطوح مختلف
 • رفع آثار سوختگی و لک های ایجاد شده بر روی ظرف ها
 • رفع آثار سوختگی از روی دیگ و قابلمه ها

واکنش سود پرک با آب (کاستیک سودا )

واکنش سود پرک با آب (کاستیک سودا )(سود پرک) کاستیک سودا در تصفیه آب استفاده می شود و دلیل آن واکنش پذیری این ماده در تماس با آب است. این محصول شیمیایی دارای خاصیت انحلال پذیری بسیار سریع در آب است و وقتی آن را در داخل آب قرار می دهیم، گرمای زیادی تولید می کند و به شدت نیز اسیدی می شود. در این حالت خاصیت خورندگی بسیار زیادی پیدا می کند. به همین دلیل باید بسیار مراقب باشید. چون تماس این محلول با پوست دست می تواند باعث آسیب دیدن آن شود. همچنین باعث تجزیه و از بین رفتن سطح فلزات نیز می شود.

این محصول در دو حالت جامد و یا گرانوله در بازار وجود دارد. وقتی در
حالت جامد باشد، سفید رنگ و بدون هیچ گونه بویی بوده و شبیه به پولک می
باشد. به حالت جامد این ماده سود پرک گفته می شود.
خاصیت و ویژگی اصلی
آن جذب کردن بسیار زیاد رطوبت از محیط می باشد، همین عامل سبب می شود که
پولک ها در حالت جامد به سرعت در تماس با هوای اطراف نرم شده و به هم بچسبند. پس برای
جلوگیری از وقوع این حالت، آن ها را در بسته های مخصوصی قرار می دهند تا به هیچ وجه هوا در آن ها وارد نشود و با دقت
زیادی حمل و نقل می کنند.

ویژگی دیگر آن، حل شدن خیلی راحت و سریع در
داخل آب است. در زمانی که ماده در آب حل می شود، گرمای زیادی تولید می
گردد و محلول حاصله خاصیت اسیدی دارد و باعث خورندگی در مواد و فلزات حتی
پوست انسان می شود.

نوع قوام دهنده برای سود سوز آور

نوع قوام دهنده برای سود سوز آورسود سوز آور، سود پرک و یا سود کاستیک، ماده ای است شیمیایی که در حالت جامد پرک نامیده می شود. این ماده در تماس با آب خاصیت اسیدی و خورندگی زیادی می یابد و مثل آب ژاول عمل می کند. از این محصول در صنایع گوناگونی استفاده می شود، مانند کشاورزی، کاغذ سازی و … .

در کشاورزی از این ماده برای تنظیم و کاهش میزان اسید و پی اچ آب و خاک استفاده می شود. در تولید کودهای شیمیایی نیز به کار می رود. همچنین در تولید چرم، پارچه و الیاف ابریشمی کاربرد دارد.

در الکترولیز محلول سدیم کلرید نیز از این ماده در محلول آب و نمک استفاده می شود و برای تشخیص ماده اسیدی و قلیایی مورد استفاده قرار می گیرد. ماده اسیدی با رنگ قرمز و ماده قلیایی با رنگ آبی در آن دیده می شود.

برای آگاهی از نوع قوام دهنده برای سود سوز آور بهتر است به جستجو کردن در سایت
های اینترنتی بپردازید. یا اینکه با افراد فعال در این حوزه، تولید
کنندگان و مهندسان این عرصه مشورت کنید. با مراجعه کردن به شرکت های پخش مواد شیمیایی و صنعتی می توانید این ماده را در مقیاس دلخواه خود تهیه نمایید.

همچنین با رفتن به مراکز فروش این محصول و یا برقرار کردن تماس تلفنی با واحد فروش و پشتیبانی این موسسات، یا جستجو کردن در وب سایت های اینترنتی می توانید از قیمت روز سود پرک در بازار های داخلی و یا بین المللی مطلع گردید.

خرید کاستیک سودا جهت تصفیه آب

خرید کاستیک سودا جهت تصفیه آب یکی از مصارف و کاربرد های کاستیک سودا، تصفیه کردن آب است. این ماده با آب به سرعت واکنش پیدا می کند و می تواند آلودگی های موجود در آن را از بین ببرد. برای خرید این ماده جهت تصفیه آب، بهتر است به سراغ شرکت های اصلی و مراجع رسمی پخش و توزیع آن بروید.

سود کاستیک صادراتی که نوع درجه یک و بسیار با کیفیت و خالص این ماده است را نیز می توانید از این مراجع، یا شرکت های معتبر فروش آن ها دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ماده، مصارف آن، روش خرید و قیمت و بهای روز آن، بهتر است به جستجو در سایت های مربوطه بپردازید.

از طریق سایت های اینترنتی علاوه بر کسب اطلاعات، تحقیق و بررسی در مورد این مواد، می توانید به فروشگاه های عرضه آنلاین آن ها دست یافته، اقدام به ثبت سفارش و خریدن آن از راه دور بنمایید.

عرضه کننده کاستیک سودا صنایع کاغذ سازی

عرضه کننده کاستیک سودا صنایع کاغذ سازیکاستیک سودا ماده ای است که تقریبا در تمامی صنایع و تولیدات به کار می رود. از جمله:

 • تولید محصولات غذایی: شیرین کردن مواد غذایی، کنسرو سازی، ساخت شکلات و کارامل و کاکائو، ساخت نوشابه، تولید قند و شکر …
 • تولید فلزاتی چون آلومینیوم و آبکاری کردن شیشه
 • صنایع تولید مواد آرایشی و بهداشتی
 • صنعت تولید و ساخت الکل
 • صنعت کاغذ سازی، کارتن و مقوا سازی، چرم سازی و …
 • تولید پارچه، الیاف مصنوعی و چرم
 • صنعت کاشی و سرامیک، رنگ رزی و نساجی
 • ساخت انواع شوینده، جرم گیر، ضدعفونی کننده و صابون
 • تولید انواع چسب

از این ماده برای ساختن خمیر کاغذ استفاده می شود و از این خمیر نیز کاغذ و مقوا تولید می گردد. همچنین موادی چون الکل، جرم گیر، چسب و انواع داروها نیز با بکار گیری این محلول شیمیایی تولید می شود. گستره استفاده از این ماده آنقدر وسیع است که آن را به پر کاربرد ترین محصول در صنایع تبدیل کرده است.

موسسات پخش کننده و عرضه کننده محصولات شیمیایی که با شرکت های دانش بنیان و کارخانجات صنعتی خاص در ارتباط هستند، این ماده را در حجم و اندازه های متنوع، با غلظت های گوناگون و عمدتا به صورت جامد، مایع و یا گرانول برای فروش عرضه می نمایند. برای خرید می توانید به یکی از شعب این شرکت ها در سطح کشور مراجعه کنید، یا با تلفن های واحد فروش آن ها تماس برقرار سازید.

مجموعه سودا پارچه شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید